REKLAMA
Znaleziono 8143 wyników
[Poznań] Business Garden w Poznaniu wynajmuje kolejne biuraartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Business Garden w Poznaniu wynajmuje kolejne biura
Vastint Poland podpisał trzy umowy najmu powierzchni biurowej w Business Garden Poznań. Do grona naj...
[Warszawa] Bitwy Warszawskiej Business Center z certyfikatem BREEAMartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Bitwy Warszawskiej Business Center z certyfikatem BREEAM
Kompleks biurowy Bitwy Warszawskiej Business Center uzyskał certyfikat BREEAM IN-USE na poziomie Ver...
Przy ulicy Powstańców Śląskich trwa budowa 14-kondygnacyjnego biurowca MidPoint 71 [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Przy ulicy Powstańców Śląskich trwa budowa 14-kondygnacyjnego biurowca MidPoint 71 [ZDJĘCIA]
Przy jednej z najważniejszych ulic stolicy Dolnego Śląska powstaje nowy biurowiec MidPoint 71. Budow...
W centrum Wrocławia trwa budowa ponad 50-metrowego biurowca MidPoint 71 [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia trwa budowa ponad 50-metrowego biurowca MidPoint 71 [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W centrum stolicy Dolnego Śląska, przy ulicy Powstańców Śląskich powstaje nowy biurowiec MidPoint 71...
DB Schenker zainwestował w strefie Rzeszów-Dworzyskoartykuł
Pokaż artykuł
DB Schenker zainwestował w strefie Rzeszów-Dworzysko
DB Schenker uruchomił operacje w nowym terminalu w strefie "Rzeszów-Dworzysko". Obiekt liczy blisko...
PGE wybuduje na Dolnym Śląsku w pobliżu Kompleksu Turów dwie farmy fotowoltaiczneartykuł
Pokaż artykuł
PGE wybuduje na Dolnym Śląsku w pobliżu Kompleksu Turów dwie farmy fotowoltaiczne
PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy PGE, wybuduje na terenie powiatu zgorzeleckiego w województwie dolnośląskim dwie jednomegawatowe farmy fotowoltaiczne PV Zawidów 1 i PV Zawidów 2. Obie instalacje powstaną do końca maja 2023 r. w pobliżu Kopalni i Elektrowni Turów – oddziałów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Inwestycje zostaną dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnymartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnym
Grupa Kapitałowa ECO uruchamia drugi układ kogeneracyjny w Opolu. Dzięki wytwarzaniu energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu przy wykorzystaniu paliwa gazowego zamiast węgla, efekt redukcji energii pierwotnej wyniesie ponad 4,5 tys. ton zaoszczędzonego węgla rocznie. Emisja CO2 będzie mniejsza, w porównaniu z układem oddzielnej produkcji ciepła i energii elektrycznej o ponad 35 tys. ton w skali roku.
W Zabrzu ruszyła fabryka za 310 mln zł. Będzie jednym z najważniejszych centrów produkcji świeżej karmy dla psów w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Zabrzu ruszyła fabryka za 310 mln zł. Będzie jednym z najważniejszych centrów produkcji świeżej karmy dla psów w Europie
W poniedziałek, 20 kwietnia 2026 roku, w Zabrzu oficjalnie otwarto nowy zakład produkujący świeże jedzenie dla psów marki PsiBufet. To jedna z największych inwestycji w regionie – na starcie zatrudnia 300 osób, a docelowo liczba ta może podwoić się wraz z rozbudową zakładu.
W Polsce powstała koncepcja reaktorów jądrowych, które mogą jednocześnie produkować prąd, ciepło i wodórartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstała koncepcja reaktorów jądrowych, które mogą jednocześnie produkować prąd, ciepło i wodór
W Narodowym Centrum Badań Jądrowych opracowano koncepcję reaktora jądrowego, który mógłby jednocześnie wytwarzać energię elektryczną, ciepło dla przemysłu oraz wodór. Jak wskazują badacze z NCBJ – Janusz Malesa, Błażej Chmielarz, Dominik Muszyński i Maciej Skrzypek – rozwiązanie oparte na wysokotemperaturowych reaktorach gazowych mogłoby pomóc ograniczyć emisje CO2 i wesprzeć transformację energetyczną.
Polacy chcą mieszkać energooszczędnie [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Polacy chcą mieszkać energooszczędnie [RAPORT]
Nowa fala nabywców coraz częściej łączy ekologię z “ekonomią codzienności” – pokazują dane z raportu „Living 2040: Rynek mieszkaniowy w Polsce” opracowanego przez Open Format we współpracy ze Skanska Residential Development i Nieruchomości-online. Już 62 proc. respondentów chce mieć energooszczędne instalacje w swoim budynku, a niemal połowa (46 proc.) uznaje efektywność energetyczną za istotny aspekt ekologiczny przy wyborze mieszkania.
Uruchomiono największą elektrownię gazową w Polsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Uruchomiono największą elektrownię gazową w Polsce [FILM]
PGE Polska Grupa Energetyczna oddała do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie o mocy 1366 MW, która zlokalizowana jest w Gryfinie w woj. zachodniopomorskim. Jednostka będzie funkcjonować pod nową nazwą PGE Gryfino Dolna Odra. Elektrownia zapewni bezpieczeństwo energetyczne regionu pokrywając ponad 5 proc. krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną.
[opolskie] Więcej Alstomu w Opolu?artykuł
Pokaż artykuł
[opolskie] Więcej Alstomu w Opolu?
Lider konsorcjum, które jest odpowiedzialne za budowę dwóch nowych bloków w Elektrowni Opole, Rafako...
[Katowice] Europejski Kongres Gospodarczy na półmetkuartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Europejski Kongres Gospodarczy na półmetku
Politycy, naukowcy, finansiści, biznesmani - blisko pół tysiąca prelegentów. Drugi dzień największ...
[Poznań] Zielona pokusaartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Zielona pokusa
Szukasz mieszkania? Możesz znaleźć o wiele więcej. Deweloperzy, zwłaszcza w okresie letniego zastoju...
TBS Wrocław wybuduje 301 mieszkań na wynajem w Leśnicy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
TBS Wrocław wybuduje 301 mieszkań na wynajem w Leśnicy [WIZUALIZACJE]
To będzie jedna z największych inwestycji TBS Wrocław w ostatnich latach. W Leśnicy powstanie 301 mi...
[Wrocław] Po ulicach Wrocławia będą jeździć e-busy? Miasto włącza się w rozwój elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Po ulicach Wrocławia będą jeździć e-busy? Miasto włącza się w rozwój elektromobilności
Wrocław to jedno z 41 miast i gmin, które podpisały list intencyjny w sprawie rozwoju elektromo...
RWE uruchamia farmę fotowoltaiczną w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
RWE uruchamia farmę fotowoltaiczną w Wielkopolsce
W województwie wielkopolskim została otwarta nowa farma fotowoltaiczna. Tym razem tego typu inwestycję zrealizowała firma RWE, która realizuje w Polsce projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 100 megawatów (MWac).
Zielona energia w ALDI – 207 sklepów z fotowoltaiką do końca 2024 r.artykuł
Pokaż artykuł
Zielona energia w ALDI – 207 sklepów z fotowoltaiką do końca 2024 r.
ALDI intensyfikuje swoje działania w zakresie zrównoważonego rozwoju, stawiając na fotowoltaikę i innowacyjne rozwiązania energetyczne. W 2024 roku sieć znacząco zwiększyła liczbę obiektów wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne, jednocześnie wprowadzając nowoczesne rozwiązania w zakresie odzysku ciepła.
Polenergia ruszyła z budową nowej, dużej farmy fotowoltaicznej artykuł
Pokaż artykuł
Polenergia ruszyła z budową nowej, dużej farmy fotowoltaicznej
Polenergia, największa polska prywatna grupa energetyczna, rozpoczęła prace przy budowie farmy fotowoltaicznej Rajkowy (woj. pomorskie). Inwestycja, która dostarczy ok. 37 GWh energii rocznej, realizowana jest przez firmę Nomad Electric w formule EPC (generalne wykonawstwo – projektowanie, zakupy, budowa) a przy jej realizacji będzie zaangażowanych w szczycie robót nawet 150 osób. Montaż paneli fotowoltaicznych rozpocznie się na początku przyszłego roku, zaś w czwartym kwartale 2026 r. instalacja rozpocznie produkcję zielonej energii.
Holcim Polska z nową inwestycją w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Holcim Polska z nową inwestycją w Krakowie
Wytwórnia betonu Holcim Polska w Krakowie jako pierwsza w kraju zastosowała nowatorskie rozwiązanie, które znacząco poprawia efektywność energetyczną oraz ogranicza wpływ na środowisko. Dzięki wdrożeniu przemiennika częstotliwości wraz z modułem zwrotu energii zakład zmodernizował układ napędowy wózka jezdnego, służącego do produkcji betonu towarowego (RMX), osiągając wymierne korzyści ekonomiczne i ekologiczne.
REKLAMA